Casova_osa

O nás

  • 2019
  • 2018
  • 2015
  • 2014
  • 2013

23. září 2019
Příprava je nutná, a když víte, že na to máte…

Příprava je nutná, a když víte, že na to máte…

Zajímalo nás, jak jsou u Kuboty připraveni na nadcházející zimu. A tak jsme se byli přesvědčit. Něco málo jsme se doslechli na výstavě Země Živitelka v srpnu v Českých Budějovicích, ale představení dvou „zimních pracantů“, modelů v kompletní výbavě pro údržbu komunikací v zimních měsících, proběhlo až na celostátní prezentaci zemědělské techniky Den Zemědělce v Kámeni u Pelhřimova.

K investování do strojů Kubota již několik let neodmyslitelně patří značkové financování, které zákazníkům z řad soukromých osob i podnikatelů poskytuje díky oboustranným nadstandardním vztahům společnost ČSOB Leasing. Výhradní dovozce strojů Kubota do ČR, firma K.B.T. PROFTECH s.r.o., vybrala pro náročnou zimní údržbu modely ST 401H CAB a RTV-X1110.

Užitková vozidla RTV od Kuboty RTV-X1110 Winter

V letošním roce představená novinka od Kuboty, model RTV-X1110, splňuje veškeré požadavky na vozidlo pro široké využití. Hodí se zejména do klíčových oblastí, kterými jsou: komunální služby, zemědělství a stavební činnosti. Tito pracanti se rovněž neztratí při nasazení u horské služby, ve sportovních areálech, na golfových hřištích a při zájmových aktivitách, jako je například myslivost. V případě montáže pásů je využití stroje v zimních měsících neomezené. Je to prostě silné UTV - víceúčelové vozidlo, které se nebojí žádné těžké práce.

Již ergonomicky tvarované sedadlo s tlumením otřesů jasně dokládá, že těžiště nasazení tohoto Side-by-Side spočívá hlavně při práci. Každý pracovní stroj musí, pokud má být úspěšně provozován, splňovat zákonem dané požadavky. Za určitých okolností musí být obsluha stroje schopna pracovat se svým strojem osm hodin, přitom nesmí dojít k žádné újmě na jeho zdraví! Tento stroj splňuje všechny předpisy bezpečnosti práce a provozu na pozemních komunikacích.

KUBOTA RTV-X1110 je, jak tomu bývá u velkých terénních vozů, postavena na pevném rámu. Samozřejmostí je rovněž kompletní odpružení. Přední náprava McPherson a zadní De Dijon je známa z nákladních vozidel. Díky tomu jsou nárazy při jízdě v nerovném terénu co nejvíce eliminovány. V terénu obsluha určitě ocení pevnou podlahu.

Tříválcový naftový motor Kubota je s výkonem 24 HP dostatečně silný pro pohon hydraulického čerpadla i hydrostatické převodovky. Samozřejmostí je splnění emisních předpisů.

Hydrostatická převodovka Kubota VHT-X, reagující bez ohledu na zátěž, nabízí tři jízdní rozsahy (rychle, pomalu / zpátečka) a na rozdíl od variátorové (řemenové) CVT převodovky pracuje s minimálním opotřebením.

Zastavení na svahu? Pro Kubotu není problém! Stačí přidat plyn a pomalu, ale jistě se RTV rozjede směrem vzhůru. Při jízdě ze svahu a zařazení 4x4 RTV bezpečně sjede i takový svah nebo sjezdovku, kde konkurence buď váhá, nebo nezvládá. Pokud je vrstva sněhu opravdu vysoká, přidejte na RTV pásy CAMSO a i tento problém je vyřešen.

Opravdu je možné vydržet pracovní nasazení po celý den? Stroj s max. rychlostí 40 km/hod. nedělá žádný velký hluk, ale i v těžkém terénu se chová pro přírodu příznivě. Kubota RTV s výbavou pro provoz na komunikacích doporučujeme každému, kdo si chce práci užít.

A co zimní údržba? Pro tento stroj Kubota nepředstavuje žádný problém. Profesionální vytápěná kabina, čelní závěs se zametacím kartáčem Kersten 1650 a sypač s agregací na hydraulicky sklopnou korbu, poháněný elektrickým 12 V motorem, udělá z modelu X1110 plnohodnotnou náhradu za dosluhující „multikáry“.

Král mezi komunálními traktory KUBOTA ST

Nová série traktorů řady ST posunuje standardní výbavu komunálních traktorů do nové dimenze. Vynikající ergonomie, výkonnost a jednoduché ovládání umožňují maximální produktivitu. Všechny hlavní komponenty jsou z dílny Kubota, čímž předstihují celou konkurenci o třídu. Motory, převodovky a nápravy garantují kvalitu a spolehlivost, čtyřsloupková klimatizovaná kabina, integrovaná do základní koncepce, poskytuje mnoho prostoru a komfortu při dlouhých pracovních dnech. V neposlední řadě splňuje celá řada ST novou normu ETR (97/98/EC). Komunální traktor Kubota ST 401H je v současné době to nejlepší a nejvhodnější pro zimní údržbu, a s ohledem na šířku hlavně pro údržbu chodníků a parkovišť.

Tříválcový, kapalinou chlazený dieselmotor Kubota garantuje kvalitu a ekonomiku provozu při každodenním nasazení. Výkon 39 PS a pojezd 4x4 dává obsluze dostatek výkonu pro veškerou zimní i letní údržbu.

Třístupňová hydrostatická převodovka, systém řízení Bi-Speed zajišťuje modelu ST využitelnou pojezdovou rychlost 0,2 – 30 km/hod. Uzávěrka diferenciálu pomůže při překonávání složitých míst.

Hydraulická čerpadla s výkonem 49,2 l/min. (pracovní výkon 30,6 l/min.) garantují výkon hydrauliky na úrovni obdobné u velkých traktorů. Doplňková zařízení mají rovněž zajištěn dostatečný výkon a hydraulické řízení v jejich výkonu se zvyšuje. Optimální funkci hydrauliky zajišťuje náporový olejový chladič.

Patentovaný systém Bi-Speed zajišťuje traktorům řady ST vynikající manévrovatelnost s minimální tlakem a poškozením podloží od kol přední nápravy.

Pro kompletní zimní údržbu nabízí Kubota model ST 401 H Cab s čelním trojúhelníkovým závěsem, čelním vývodovým hřídelem 1000 ot/min., sněhovou radlicí 1500 mm a zadním rozmetadlem soli nebo inertního materiálu.

Není možné se rozhodnout pro investici do nového stroje pouze na základě článku nebo prospektu. A protože je nejlepší vlastní zkušenost nebo zkušenost toho, kdo již stroj vlastní, připravil pro Vás výhradní dovozce u 9 prodejců po celé ČR opět Orange Days, tentokrát se zaměřením na zimu. Seznam míst a termíny akcí Orange Days, kam jste srdečně zváni, najdete na Kubota Orange Days - Snow.

Zde můžete nejen představené modely vidět, ale rovněž si je osobně otestovat.

V případě zájmu o jakoukoli techniku KUBOTA máte také možnost využít jedinečné nabídky značkového financování s nulovým navýšením nebo pojištěním zdarma až na 5 let, kterou pro vás Kubota připravila ve spolupráci s ČSOB Leasing. Tato dlouhodobě osvědčená komplexní nabídka možnosti nákupu stroje s podporou financování oslovila již desítky zákazníků po celé České Republice a její popularita stále roste. Úspora vlastních zdrojů financí pro potřeby akutních nárazových výdajů, kterými mohou být nákupy orné půdy, nutnost opravy staršího vozového parku atd., je právě tím jazýčkem na miskách vah, který hovoří pro využití možnosti financování přes leasingovou společnost. Navíc, pokud je nabídka značkového financování v rovině úroku bez navýšení nebo s pojištěním zdarma, není snad ani nad čím uvažovat. Proto mějte stále na paměti propojení značkového financování KUBOTA s ČSOB Leasing. Samozřejmostí u ČSOB Leasing je také financování s podporou do úroku od PGRLF, sezónní splátky a výhodné pojištění přes vlastního makléře. Čím je ČSOB Leasing výjimečný je vlastní dotační centrum. Dokáže nejen zpracovat dotační žádosti, ale zakládá si na bezplatné poradenské činnosti. Navíc, pokud stroj u ČSOB Leasing budete i financovat, poskytne Vám slevu na projekt ve výši desítek procent.

Za K.B.T. PROFTECH s.r.o. Pavel Lorek Za ČSOB Leasing a.s. Karel Čermák

TERMÍNY ORANGE DAYS

TermínLokalita
17.9. - 19.9.MALCOM CZ s.r.o., Jiráskovo předměstí, 377 01 Jindřichův Hradec
24.9. - 26.9.LIVA Předslavice s.r.o., Plzeňská 608/17, 353 01 Mariánské Lázně
1.10. - 3.10.TOM AGRO s.r.o., Libušina, 270 01 Kněževes
8.10. - 10.10.FARM TECHNIK s.r.o., B.Němcové 1345, 413 01 Roudnice nad Labem
15.10. - 17.10.VITALTECH Rozběřice 18, 503 12 Všestary
21.10. - 22.10.MACHÁČEK s.r.o., nám. Svobody 13/18, 691 83 Drnholec
24.10. - 25.10.S+S MACHINERY CZ s.r.o., Vídeňská 300/124a, 619 00 Brno
30.10. - 31.10.DANIŠ DAVAZTECHNIK s.r.o., Hulínská 365/30, 750 02 Přerov
5.11. - 7.11.MITRENGA a.s., Střítež 275, 739 59 Střítež
13.11. - 15.11.AGRICO s.r.o., Voklík 976, 517 21 Týniště nad Orlicí